Lietuvių (Lietuva)
Русский (Россия)
English (United States)
Prenumeruoti naujienas
užsakyk
11.jpg
med_3.jpg
med_1.jpg
med_4.jpg

MEDŽIOKLĖ

Buvęs šimtmečiams užmirštas, šis, keliolika tūkstančių metų skaičiuojantis medžioklės būdas, vėl gyvas! Medžioklė iš lanko – ne tik dar viena galimybė nukauti žvėrį, bet ir iššūkis medžiotojui. Jai reikia daugiau įgūdžių ir atsidavimo, geresnės fizinės formos, nuolatinių šaudymo iš lanko treniruočių. Ji yra tyli, ji – ekologiška. Toks medžioklės būdas yra labiau etiškas, nes laimikiui palieka daugiau galimybių išlikti gyvam, o iš medžiotojo reikalauja didesnio meistriškumo.


PRANEŠIMAS MEDŽIOTOJAMS

Sveiki, medžiotojai. Visiems, kurie svajoja apie medžioklę su lanku mūsų šalyje šis pranešimas turėtu suteikti vilties. Kaip žinia, šiai dienai Lietuvoje medžioklė su lanku yra draudžiama. Tačiau žinia ir tai, jog ji buvo uždrausta nemotyvuotai, tikriausiai todėl, kad šiam medžioklės būdui kontroliuoti ES valstybėse veikia tam tikra sistema. Dėl jos nebuvimo Lietuvoje buvo paprasčiausia tai padaryti draudžiama, o kai tai įvyko, nebuvo ir tų, kurie galėtų pasipriešinti.

Visai neseniai, prie Lietuvos šaudymo iš lanko asociacijos buvo sudaryta taryba, kurios pagrindinis tikslas yra padaryti viską, kad įteisinti Lietuvoje medžioklę su lanku, sukurti sistemą, pagal kurią būtų galima ruošti medžiotojus lankininkus ir kontroliuoti medžioklės su lanku veiklą. Taip pat mūsų asociacija nuo šių metų yra Europos medžioklės su lanku federacijos nare(European Bowhunting Federation (EBF)).

Žinoma, tai nėra lengvas darbas, galintis užtrukti ir kelis metus. Tam, kad mūsų organizacijos veiklos tikslai, siekiai, informacija greitai ir operatyviai pasiektų visus, kas tuo domisi, reikalingi savanoriai, norintys prisidėti prie tarybos veiklos. Nuo to, kaip greitai visus pasieks informacija apie medžioklę su lanku, priklausys ir susikalbėjimas tarp šio medžioklės būdo šalininkų ir priešininkų, bus išspręsti visi rūpimi klausimai. Tai nebuvo populiarus medžioklės būdas ir tada, kaip Lietuvoje buvo leidžiama medžioti su lanku. Mūsų krašte tokią medžioklę išmanančių tikrai galima ant rankos pirštų suskaičiuoti. Todėl reikia viešinti informaciją apie šios medžioklės specifiką ir efektyvumą, jos grožį ir tikrumą, suformuoti požiūrį į šią medžioklę tokį, koks jis buvo nuo senų senovės, koks vyrauja dabar kitose šalyse, turinčiose gilias medžioklės su lanku tradicijas.

Kviečiame prisijungti visas apskritis. Taip pat norim pažymėti, jog šiais metais, planuojame dalyvauti organizuojamose medžiotojų šventėse, mugėse susijusiose su medžiokle. Bus galima susipažinti su medžioklėje naudojamu lankininko inventoriumi, pamatyti, kaip skiriasi strėlės šūvio poveikis nuo kulkos poveikio, medžiojamam gyvūnui. Susipažinti su statistika,  surinkta iš Europos šalių, kuriose medžiojama su lanku. Taip pat padiskutuoti su šia tematika susijusiais klausimais ir pan. Stengsimės pateikti kaip galėdami daugiau naudingos informacijos apie tai. Informacija apie mūsų veiklą, medžioklę su lanku, planuojamus renginius talpinama svetainėje www.strele.lt Į Jums rūpimus klausimus stengsimės atsakyti. Juos rašyti, diskutuoti, kreiptis kaip savanoriais galima šiuo adresu: bowhunting@arrows.lt laukiami visi!(c) 2010 | www.strele.lt
Griežtai draudžiama strele.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti strele.lt kaip šaltinį.