Lietuvių (Lietuva)
Русский (Россия)
English (United States)
Prenumeruoti naujienas
užsakyk
16.jpg
19.jpg
4.jpg
3_kur_pasaudyti_700x205.jpg
12_pramogos_700x205.jpg
3_medziokle_700x205.jpg

ŠAUDYMO RUNGTYS

OLIMPINĖ RUNGTIS


Šaudoma į stacionarius popierinius taikinus iš 70m lygioje aikštėje. Olimpinėse varžybose šioje rungtyje leidžiama dalyvauti tik šaudantiems olimpiniais lankais. 


 Pagrindinė 4 atstumų rungtis: 

Šaudoma į stacionarius popierinius taikinius lygioje aikštėje. Vyrai šaudo iš 90,70,50 ir 30m, moterys - iš 70,60,50 ir 30m. Taikiniai atitinkamai mažėjančio skersmens. Šaudoma iš olimpinių ir skriemulinių lankų. 

ŠAUDYMAS UŽDAROSE PATALPOSE

Šaudoma į stacionarius popierinius taikinius iš 25 ir 18m iš olimpinių, skriemulinių ir tradicinių lankų. 

LANDŠAFTINIS ŠAUDYMAS

Šaudoma į stacionarius įvairaus diametro taikinius, išdėstytus šaudymo trasoje įvairiais atstumais (nuo 7 iki 73m) natūralioje gamtinėje aplinkoje, dažniausiai miške arba kalnuose. Jei vietovės reljefas plokščias, dalis taikinių šaudoma nuo bokštelių arba į taikinius statant ant bokštelių. Varžybos būna šaudant iš žinomų arba iš nežinomų atstumų nuo pažymėtų šaudymo pozicijų. Šaudoma iš olimpinių, skriemulinių ir 
tradicinių lankų. 

3-D MEDŽIOKLĖS RAUNDAS

Šaudoma į įvairaus dydžio skirtingais atstumais esančius trimačius žvėrių taikinius išdėstytus trasoje, einant nuo vieno taikinio prie kito. Šaudymo atstumai – nuo 9 iki 55m. Varžybos kelių tipų: šaudant iš žinomų arba iš nežinomų atstumų nuo pažymėtų šaudymo pozicijų, taip pat naudojant skirtingą leistinų šūvių skaičių (1, 2 arba 3 iki pirmo pataikymo). Šaudoma iš olimpinių, skriemulinių ir tradicinių lankų. 

ŽVĖRIŲ RAUNDAS

Taisyklės ir sąlygos panašios į 3-D varžybų, tik šaudoma į popieriniuose taikiniuose pavaizduotus žvėris nuo pažymėtų šaudymo pozicijų. 

ŠAUDYMAS Į 3-D TAIKINIUS EINANT PĖDSAKAIS

Šaudoma į trimačius žvėrių taikinius einant pagal virve pažymėtus “pėdsakus”. Lankininkas pamatęs taikinį turi nuspręsti kuri vieta patogesnė šūviui, apsirikęs ir tokią vietą praėjęs, grįžti atgal negali. Kiekvienam taikiniui lankininkas turi vieno šūvio galimybę. Atstumai iki taikinių – nežinomi. Šaudoma iš olimpinių, skriemulinių ir tradicinių lankų. 

ŠAUDYMAS Į TOLĮ

Šaudoma iš standartinių olimpinių, skriemulinių, tradicinių ir specialių įvairaus tipo šaudymo į tolį lankų. Tikslas – kiek galima toliau nušauti strėlę. Šaudoma taip pat ir gulomis (atskiras šaudymo stilius). 

ŠAUDYMAS Į VIRBĄ

Šaudoma į apie 152 mm pločio ir 1,8 m aukščio medinę (arba korėtos medžiagos) kartį, įsmeigtą į žemę. Vyrai šaudo iš 90m, moterys – iš 70m. Šaudoma iš olimpinių , skriemulinių ir tradicinių lankų. Viduramžiais Anglijoje buvo šaudoma iš 165 m atstumo. 

ŠAUDYMAS Į “MEDŽIAGOS LOPĄ”– MŪŠIO SALVĖ

Šaudoma į ant žemės paviršiuje pažymėtą taikinį su centre esančia vėliavėle arba kartimi. Anglijoje kaip ir viduramžiais vyrai šaudo iš 165m, moterys – iš 145m (kitur rengiamose varžybose atstumai gali būti kitokie). Šaudoma iš olimpinių , skriemulinių ir tradicinių lankų. 

ŠAUDYMAS Į BALANDŽIUS

Šaudoma į stiebo viršūnėje ant specialaus rėmelio kaiščių besilaikančius molinius arba medinius paukščius. Šaudoma strėlėmis su bukais antgaliais iš visų tipų lankų. Stiebo aukštis įvairus – nuo18 iki 30m. 

GREITOŠAUDA

Šaudoma iš 15 metrų į stacionarų taikinį. Tikslas – per minutę iššauti ir pataikyti į taikinį kiek galima daugiau strėlių. Šaudoma iš tradicinių lankų. 

ŠAUDYMAS Į JUDANTĮ TAIKINĮ (Švytuoklę)

Iš 15m šaudoma į ant švytuoklės pritvirtintą taikinį. Tikslas – per minutę pataikyti į taikinį kiek galima daugiau strėlių. Šaudoma iš tradicinių lankų. 

ŠAUDYMAS Į MĖTOMUS TAIKINIUS

Šaudoma į taikinius, mėtomus priešais šaudantįjį. Naudojamos Flu-Flu strėles. Šaudoma iš tradicinių lankų. 

JABUZAME (Yabusame)

Tradicinis japonų šaudymas (kiudo dalis) jojant į įvairiame aukštyje pastatytus ir pakabintus arba laikomus ant karties pritvirtintus taikinius. Šaudoma iš nedidelių atstumų, jojant visu greičiu. Šaudoma strėlėmis su bukais antgaliais. 

ŠAUDYMAS JOJANT

Pagal panašias taisykles kaip ir jabuzame rengiamos varžybos, siekiat atgaivinti Azijos tautų ir Šiaurės Amerikos indėnų šaudymą iš lanko jojant. Šios sporto šakos atgaivinimo iniciatoriai vengrų lankininkai. Kasmet rengiamos tarptautinės varžybos – dažniausiai Vengrijoje, Vokietijoje ir kitose Centrinės Europos Šalyse, taip pat ir Kanadoje (Mt Currie, Britų Kolumbija), JAV (Fort Dodže Ajovoje) ir Pietų Korėjoje. 

KIUDO (Kyudo)

Kiudo yra japonų tradicinis šaudymas iš lanko, laikomas vienu iš kovos menų. Yra daug kiudo mokyklų, viena nuo kitos besiskiriančios šūvio technika bei varžybų taisyklėmis. Praktikuojama arba sportinė pakraipa, kai siekiamas rezultatas - maksimalus surenkamų taškų kiekis, arba ceremoninė, kur tikslas yra tobulas šūvis, o pataikymas į taikinio centrą vertinamas tik kaip teisingos technikos pasekmė. Tai yra per koncentraciją ir specialią kvėpavimo techniką, suderintą su lankininko judesiais prieinant prie šaudymo linijos, pasiruošiant šūviui, tempiant lanką ir paleidžiant templę, siekiama tobulai harmoningo pasirodymo. Taip pat yra mokyklų, praktikuojančių karinio šaudymo tradicijas. Pagal Japonijos Kiudo Federacijos (Zen Nippon Kyudo Renmei / All Nippon Kyudo Federation ) apibrėžimą aukščiausias kiudo tikslas yra shin-zen-bi būsena, šį apibrėžimą apytiksliai galima būtų versti kaip „ tiesa-kilnumas-grožis“, kas kitais žodžiais reiškia: „kai lankininkas atlieka šūvį teisingai (pasireiškia šūvio „tiesa“), vadovaudamasis doros dvasia ir teigiama nuostata visų asmenų ir daiktų, susijusių su kiudo atžvilgiu („kilnumo“ apraiška), puikus šūvis įvyksta natūraliai“. Šaudoma iš tradicinio asimetriško jumi (yumi) į stacionarų taikinį iš 28 ir 60 metrų. 

ŠUNŲ PERSEKIOJIMAS (Inuoumono)

Tradicinis šunų persekiojimo žaidimas šaudant į juos nuo žirgo strėlėmis minkštais bukais antgaliais, samurajų praktikuotas Japonijoje nuo viduramžių iki pat XX a. pradžios. 

LANKININKŲ SMIGINIS

Šaudoma į 122cm diametro smiginio taikinį iš 10 ar 15m. Taisyklės panašios kaip smigio. 

LANKININKŲ GOLFAS

Taisyklės panašios i golfo. Lankininkai šūvių pagalba priartėja prie taikinių golfo atstumais išstatytų taikinių.

VIDEO

LANKININKŲ BIATLONAS

Taisyklės panašios į biatlono, šaudoma į 16cm diametro taikinius su baudos ratais po 150 m už kiekvieną nepataikytą šūvį. Šliuožiama ratais po 300m. Nepataikius, šliuožiamas baudos ratas. Lankai – olimpiniai lankai. 

LANKININKŲ KROSAS

Taisyklės panašios į biatlono, tik šaudoma iš lanko. Bėgamas nuo 700 iki 1000m atstumas. Nepataikius, bėgami baudos ratai. Lankai – olimpiniai lankai. 

LANKININKŲ KRIKETAS

Tai komandinis žaidimas, kurio taisyklės panašios į kriketo. Kiekviena komanda šaudo į savo taikinius (į zonas taškų didėjimo tvarka – nuo 1 iki 10). Komandos stengiasi šaudyti kaip galima greičiau ir taikliau ir anksčiau užbaigti žaidimą. Šaudoma iš olimpinių , skriemulinių ir tradicinių lankų. 
(c) 2010 | www.strele.lt
Griežtai draudžiama strele.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti strele.lt kaip šaltinį.