Briuso kalavijas

  • 150.00€

Pageidauti

Palyginti

Be PVM: 150.00€

Prekės kodas: 110624

Briuso kalavijas, vienrankis viduramžių kalavijas su makštimis

Pavadintas Roberto I iš Škotijos (1274–1329), paprastai žinomo kaip Robertas Briusas, vienos rankos kalavijas yra ne šio garsaus škotų karo vado ginklo rekonstrukcija, o pagarba jo didiems poelgiams bei palikimui. 1314 m., po ilgus metus trukusios kampanijos prieš Anglijos karūną, karalius Robertas sumušė Anglijos Edvardo II armiją Banokberno mūšyje – lemiamame mūšyje, kuris galiausiai atvedė į Škotijos nepriklausomybės atkūrimą. Kaip ir legendinis Wiljiamas Volesas, Robertas Briusas iki šių dienų išlieka viena garsiausių Škotijos istorinių asmenybių.

Šis dekoratyvinis vienarankis kalavijas turi dviašmenę EN45 spyruoklinio plieno geležtę su ilgu, plačiu grioveliu. Ašmenys nėra pagaląsti, o ant įkotės galo yra užsukta buoželė. Rankena sudaryta iš šiek tiek į apačią išlenktais skersinio, storo aštuonkampės buoželės (I1 tipo pagal Oukšoto klasišikaciją, populiariausio XIV a.) ir medinės rankenos šerdies, įmantriai aprištos pinta ruda oda.

Kryžmė ir buoželė yra pagaminti iš tvirto žalvario, su ryškiai raudonomis emalio detalėmis. Kružmės galus puošia kryžiai, o ant buoželės yra heraldinis liūto, stovinčio piestu su iškeltomis priekinėmis letenomis atvaizdas, labai primenantisŠkotijos  karaliaus Roberto I herbą – raudoną piestu stovintį liūtą geltoname fone.

Šis brandžiųjų viduramžių riterių kalavijas komplektuojamas su ruda oda aptrauktomis medinėmis makštimis su dvejais žalvariniais segėjimo  žiedais.

Atkreipkite dėmesį, kad šis viduramžių kalavijas nėra mūšiui paruoštas ginklas. Jis sukurtas kaip kolekcionavimo arba dekoravimo / demonstravimo elementas ir nėra tinkamas kovų rekonstrukcijoms.

Išsami informacija:

- Medžiaga: EN45 anglinio spyruoklinio plieno geležtė

, žalvarinė kryžmė ir buoželė  su raudonos spalvos emalio detalėmis, oda aptraukta medinė rankena

- Bendras ilgis: apytiksl. 96,5 cm

- Geležtės ilgis: apytiksl. 78,5 cm

- Geležtės storis: apytiksl. 4 mm (ašmenų – apie 1 mm)

- Rankenos ilgis: apytiksl. 18 cm (suėmimo vietoje - apie 12,5 cm)

- Maks. geležtės plotis: apytiksl. 4,7 cm

- Pusiausvyros taškas: apytiksl. 13 cm nuo kryžmės

- Su medinėmis makštimis su natūralios odos danga ir žalvariniais žiedais

- Svoris be makštų: apytiksl. 1,1 kg

- Svoris su makštimis apytiksl. 1,5 kg

Kiekvieno kalavijo detalės gali šiek tiek skirtis.

Naudojamas plienas nėra atsparus rūdims ir vietomis gali būti šiek tiek patamsėjęs. Rekomenduojame reguliariai prižiūrėti geležtę ir makštis naudojant universalų Ballistol tepalą, kuris idealiai tinka plieno priežiūrai.