Kalavijas vikingų kovų 10 amžiaus, su makštimis Ulfberth SK-B

  • 200.00€

Pageidauti

Palyginti

Be PVM: 200.00€

Prekės ženklai Ulfberth

Prekės kodas: kodas

Šalia kirvio svarbiausias vikingų ginklas buvo kalavijas, o tai atsispindėjo jų tikėjime: tik kariai, kritę mūšio lauke su kalaviju. rankose buvo laikomi vertais patekti į Valhalą. Didžiulė formų ir dizaino įvairovė, būdinga vikingų menui ir rankdarbiams, taip pat apėmė kardus.

Ši kovai paruošta 10 a. kopija. Vikingų kalavijas yra mūsų pačių plačių tyrimų ir kalavijų kalvystės darbo rezultatas. Pirmiausia mūsų tikslas buvo sukurti rekonstrukciją, kuri vėliau taptų pavyzdžiu serijinei mūšiui paruošto kalavijo gamybai. Kūrimo procese sąmoningai pasirinkome kalavijo tipą, kuris retai kartojamas. Kalavijas daugiausia sukurtas remiantis originaliais archeologiniais radiniais, aprašytais atitinkamoje specializuotoje literatūroje. Tačiau ašmenų forma ir ilgis, taip pat rankenos dalies matmenys buvo pakoreguoti taip, kad atitiktų šiuolaikinių vyrų ir moterų dydį ir atitiktų šiuolaikinės scenos kovos / kovos atkūrimo reikalavimus.

Šio tipo kalavijai priskiriami Petersen Type S arba Wheeler III tipui . Rankenos konstrukcija paremta 10 tipo deriniu pagal Geibigo tipologiją.

Šis vikingų kalavijas yra išskirtinai pagamintas rankomis. Peilis kaltas iš EN45 spyruoklinio plieno, grūdintas aliejumi ir grūdintas iki apytiksliai Rokvelo kietumo. 48-50 HRC. Jame yra išskirtinis platus užpildas, kuris ne tik užtikrina didelį lankstumą, bet ir sumažina svorį. Peilis pilnai įspaustas ir prikniedytas prie stulpelio. Smailė ir pjovimo kraštai yra buki ir suapvalinti. Kryžminė apsauga kaltinė iš plieno, o medinė rankena aptraukta oda. Į pristatymą įeina medinė oda aptraukta makštė su gerkle ir iš sidabruoto žalvario pagaminta skraiste, kuri yra gausiai puošta ir atitinka originalų to laikmečio stilių. 

Išsami informacija: 
- Mūšiui paruošto kalavijo kategorija: SK-B 
- Tipologija: Petersen Type S, Wheeler Type III 
- Ašmenų medžiaga: EN45 spyruoklinis plienas, grūdintas aliejumi    
- Rockwell kietumas: apytiksl. 48-50 HRC   
- Bendras ilgis: apytiksl. 93,5 cm 
- Ašmenų ilgis: apytiksl. 75,5 cm 
- Plotis ties apsauga: apytiksl. 4,2 cm  
- Ašmenų storis: apytiksl. 4 mm  
– balanso taškas: apytiksl. 13 cm nuo apsaugos  
- Pjovimo briauna: apytiksl. 2 mm, šiek tiek suapvalinta  
- Svoris: apytiksl. 1100 g  
– Įsk. karkasas su sidabruoto žalvario detalėmis