Mokymai

 

 

 

MEDŽIOKLĖ

Buvęs šimtmečiams užmirštas, šis, keliolika tūkstančių metų skaičiuojantis medžioklės būdas, vėl gyvas! Medžioklė iš lanko – ne tik dar viena galimybė nukauti žvėrį, bet ir iššūkis medžiotojui. Jai reikia daugiau įgūdžių ir atsidavimo, geresnės fizinės formos, nuolatinių šaudymo iš lanko treniruočių. Ji yra tyli, ji – ekologiška. Toks medžioklės būdas yra labiau etiškas, nes laimikiui palieka daugiau galimybių išlikti gyvam, o iš medžiotojo reikalauja didesnio meistriškumo.

PRANEŠIMAS MEDŽIOTOJAMS

Sveiki, medžiotojai. Visiems, kurie svajoja apie medžioklę su lanku mūsų šalyje šis pranešimas turėtu suteikti vilties. Kaip žinia, šiai dienai Lietuvoje medžioklė su lanku yra draudžiama. Tačiau žinia ir tai, jog ji buvo uždrausta nemotyvuotai, tikriausiai todėl, kad šiam medžioklės būdui kontroliuoti ES valstybėse veikia tam tikra sistema. Dėl jos nebuvimo Lietuvoje buvo paprasčiausia tai padaryti draudžiama, o kai tai įvyko, nebuvo ir tų, kurie galėtų pasipriešinti.

Visai neseniai, prie Lietuvos šaudymo iš lanko asociacijos buvo sudaryta taryba, kurios pagrindinis tikslas yra padaryti viską, kad įteisinti Lietuvoje medžioklę su lanku, sukurti sistemą, pagal kurią būtų galima ruošti medžiotojus lankininkus ir kontroliuoti medžioklės su lanku veiklą. Taip pat mūsų asociacija nuo šių metų yra Europos medžioklės su lanku federacijos nare(European Bowhunting Federation (EBF)).

Žinoma, tai nėra lengvas darbas, galintis užtrukti ir kelis metus. Tam, kad mūsų organizacijos veiklos tikslai, siekiai, informacija greitai ir operatyviai pasiektų visus, kas tuo domisi, reikalingi savanoriai, norintys prisidėti prie tarybos veiklos. Nuo to, kaip greitai visus pasieks informacija apie medžioklę su lanku, priklausys ir susikalbėjimas tarp šio medžioklės būdo šalininkų ir priešininkų, bus išspręsti visi rūpimi klausimai. Tai nebuvo populiarus medžioklės būdas ir tada, kaip Lietuvoje buvo leidžiama medžioti su lanku. Mūsų krašte tokią medžioklę išmanančių tikrai galima ant rankos pirštų suskaičiuoti. Todėl reikia viešinti informaciją apie šios medžioklės specifiką ir efektyvumą, jos grožį ir tikrumą, suformuoti požiūrį į šią medžioklę tokį, koks jis buvo nuo senų senovės, koks vyrauja dabar kitose šalyse, turinčiose gilias medžioklės su lanku tradicijas.

Kviečiame prisijungti visas apskritis. Informacija apie mūsų veiklą, medžioklę su lanku, planuojamus renginius talpinama svetainėje www.strele.lt Į Jums rūpimus klausimus stengsimės atsakyti. Juos rašyti, diskutuoti, kreiptis kaip savanoriais galima šiuo adresu: mantas@strele.lt laukiami visi!

Medžiotojo lankininko mokymo programa

Kas tai yra ?

Tai tarptautinė lankininkų medžiotojų mokymo programa skirta medžiotojams norintiems medžioti su lanku.

Istorija

Nacionalinio (JAV) medžiotojų lankininkų lavinimo fondo įkūrėjas Bilas Vadsvortas (Bill Wadsworth) paskyrė savo gyvenimą medžiotojų lankininkų mokymui. 1967-ųjų metų pabaigoje, ilas ir nedidelė medžiotojų lankininkų grupelė susitiko Niujorko apylinkėse tam, kad parašytų knygą apie medžioklę su lanku. Jų tikslas buvo paprastas: surasti būdą, kaip lankininkams medžiotojams gauti visą informaciją apie medžioklę su lanku PRIEŠ jiems rizikuojant miškuose ir mokantis bandymų bei klaidų metodu. Taip atsirado knyga, Niujorko Valstijos Landšaftinio Šaudymo Asociacijos (New York State Field Archery Association) atspausdinta 1969 m.

NFAA palaikymo dėka Tarptautinė Medžiotojų Lankininkų Mokymo Programa (IBEP – International Bowhunter Education Program) buvo dėstoma vis daugiau valstijų, o vėliau ir Kanados provincijose. 1979 metais IBEP buvo perorganizuota kaip nepelno siekianti įmonė, atskirta nuo NFAA ir žinoma Nacionalinio Medžiotojų Lankininkų Mokymo Fondo (National Bowhunter Education Fundation – NBEF) pavadinimu. Kiekvienais metais apie 70000 medžiotojų yra apmokomi pagal IBEP programą, kurią vis dar administruoja NBEF.

Apie kursus

Medžiotojo lankininko kursai susideda iš teorijos ir praktikos, pritaikytos medžioklei su lanku. Mokymo programa trunka apie 25 val. dažniausiai tai trys intensyvios mokymosi dienos, į kurias yra įtrauktas ir šaudymo su lanku testas. Kursai sudaryti iš aštuonių skyrių:

1„Į medžioklę su lanku“ – šioje temoje aptariama medžioklės su lanku istorija, jos nauda, iššūkiai ir motyvacija.
2„Laukinių gyvūnų apsauga“ – supažindinama su laukinių gyvūnų apsauga, gamtotvarkos ir biologinės įvairovės apsaugos principais, būdais bei gyvūnų indentifikavimu.
3„Saugi ir atsakinga medžioklė“ – šioje temoje supažindinama su šaudymo iš lanko ir medžioklės su lanku saugumu, medžiotojo lankininko atsakomybėmis, viešuoju įvaizdžiu.
4„Pažinkite savo lanką ir strėles“ – mokoma, kaip pasirinkti tinkamą įrangą bei ją suderinti ir prižiūrėti. Pristatomi lankų tipai, strėlės, priedai.
5„Pasiruošimas medžioklei“ – pristatoma lankininkų medžiotojų apranga ir maskuotė, pagrindiniai šaudymo su lanku etapai, treniruotės ir jų svarba, pasiruošimas gyvūnų medžioklei.
6„Pakeltų platformų ir kitų medžioklės technikų naudojimas“ – susipažindinama su medžioklės būdais, jų specifiškumu. Saugumas medžiojant iš bokštelių, papildomų saugos priemonių naudojimas. Vilioklių, vilbynių bei kitų priemonių naudojimas medžioklės metu.
7„Šūvio vieta ir gyvūnų paieškos technikos“ – supažindinama su gyvūnų anatomija, jų reakcija į šūvį ir po jo, taip pat teisingomis šūvių trajektorijomis, pataikymo vietomis, tinkamomis medžiotojo pozicijomis, strategijomis. Supažindinama su gyvūnų paieškos technikomis (kraujo, pėdsakų ir kitų paliktų ženklų).
8„Pasiruošimas išvykstant į medžioklę“ – medžioklės planavimas. Žinios kaip išgyventi laukinėje gamtoje, būtiniausia įranga norint išlikti, pirmosios pagalbos pagrindai susiję su medžioklės situacijomis. Mokoma orientavimosi įgūdžių: topografinių žemėlapių analizė, teisingas naudojimasis kompasu. Supažindinamas su dažniausiai medžioklėje užklumpančiomis ligomis, jų simptomais ir sprendimo būdais.

Kursų metu daugelis teorinių žinių bus užtvirtinamos ir praktiškai. Ypatingas dėmesys skiriamas šaudymo iš lanko technikos mokymui, lanko panaudojimui medžioklėje, gyvūno paliktų pėdsakų bei kitų ženklų analizavimui vykdant jo paiešką, saugumui medžiojant iš įvairių bokštelių, sėlinimo įgūdžiams.

Baigus kursus yra laikomas teorijos bei šaudymo iš lanko praktinis egzaminas. Išlaikius egzaminus išduodamas medžiotojo lankininko (IBEP) pažymėjimas, kuris pripažįstamas beveik visose pasaulio šalyse, kur medžioklė su lanku yra legali. Kaip pavyzdys yra Pietų Afrika, kuri reikalauja IBEP pažymėjimo, tačiau norint medžioti, būtina išklausyti papildomą kursą, kuriame daugiausia dėmesio skiriama medžiojamų gyvūnų atrankai, anatomijai ir medžioklės būdams.

Kursai skirti medžiotojams, kurie nori papildomai pradėti medžioti su lanku. Neturint valstybinio medžiotojo bilieto šie kursai negalimi, tai yra papildoma mokymo priemonė.

Minimaliai mokymo grupė sudaroma iš 5-6 asmenų. Kursai vedami valstybine lietuvių kalba. Esant poreikiui gali būti sudaromos grupės rusų ar anglų kalbomis.

Mokymus veda 2-3 instruktoriai. Kursai vedami Vilniuje, tačiau sutarus galime kursus pravesti ir kituose miestuose bei šalyse.

Medžiotojams neturintiems šaudymo iš lanko praktikos siūlome papildomą „Lankininko kursą“ kurį sudaro:

Supažindinimas su lankų tipais ir priedais.

Lankų ir jų priedų parinkimas ir derinimas.

Šaudymo iš lanko technikos pagrindai.

Praktinio šaudymo užsiėmimai.

Kainos:

Medžiotojo lankininko kursas 1 asmeniui – 200.00 Eur.

Kursai vedami surinkus minimalią grupę 5-6 asmenis. Grupėje gali būti ne daugiau kaip 15 asmenų.
ĮVADINIAI VIENOS DIENOS ŠAUDYMO IŠ LANKO KURSAI

Informacija dėl kursų:

rusų, lietuvių kalba:

Mantas Balsys

tel. +370 698 40861

mantas@strele.lt

Informaciją apie medžioklę su lanku ES šalyse rasite: